poniedziałek, 27 kwietnia 2009

Darmowe formularze podatkowe – PIT 37, PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, VAT 7 itp.

Poniżej znajdziecie wykaz stron na których znajdziecie darmowe formularze i programy, które ułatwią Wam rozliczenie się z fiskusem.

Ministerstwo Finansów - www.mf.gov.pl/dokument.php?const=3&dzial=151&id=27734 – wszystkie dostępne formularze od PIT 2 do PIT 40. Formularze są w formacie PDF (z możliwością uzupełniania) i są dość znacznych rozmiarów.

Formularze podatkowe w Excelu - www.pit.republika.pl/pit.htm - polecam. Wszystkie formularze dostępne są w plikach Excel-owskich, przez co nie ma konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Formularze CIT, PIT, ZUS, VAT, NIP itp. Oczywiście znajdziecie tu również PIT 37, PIT 36, PIT 36L, VAT 7 itp. Polecam

Dziennik.pl - www.dziennik.pl/gospodarka/pit/ Na stronie dostępny jest program który pomoże ci wypełnić Twoje zeznanie podatkowe. Program wymaga instalacji. Na stronie dostępne są również formularze w formie PDF.

Bankier.pl - www.bankier.pl/fo/podatki/narzedzia/pity2008/ - również dostępny jest darmowy program który krok po kroku pomoże Tobie wypełnić roczne zeznanie za 2008 r.

Dla tych którzy chcą złożyć roczne zeznanie podatkowe PIT 37 w wersji elektronicznej ( a nie pocztą lub osobiście) muszą wypełnić PIT-a w specjalnie przygotowanym do tego programie, który uprzednio należy ściągnąć ze strony www.e-deklaracje.gov.pl i zainstalować.

Powodzenia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz